Lady Sol® postavila v Třemošnici hybridní systém pro využití v Burkině Faso

Lady Sol® postavila v Třemošnici hybridní systém pro využití v Burkině Faso

V Praze, 20. září 2017

 

Původní zadání afrického klienta bylo vytvořit domovní ostrovní řešení na míru. Po pěčlivém prozkoumání terénu a místní situace jsme řešení přehodnotili a nabídli vyvinout hybridní řešení. Celý systém jsme postavili během pár dní na zahradě v Třemošnici.

 

Text: Lady Sol® | Foto: Petr Moško

 

Hybridní systém dokáže šetřit náklady na energie tím, že spotřebovává elektřinu ze solárních panelů, navíc však dokáže fungovat i jako záložní systém. Oproti klasickýcm fotovoltaickým elektrárnám hybridní systém dokáže fungovat i bez funkční sítě v ostrovním režimu. Pro plynulé zásobování domácnosti potřebuje domovní solární systém dostatečnou kapacitu akumulátorů, které vykrývají dodávkou energie v období méně slunečné oblohy.

 

Pro hybridní systémy používáme v Lady Sol velmi odolné komponenty solárních systémů firmy SMA, určené do velmi drsných klimatických podmínek, podobných v jakých jsou schopné pracovat naše vlastní systémy řady RANGER, představil poslední směr rozvoje společnosti jednatel Milan Rebec.

V Třemošnici proběhl jednodenní workshop s africkým klientem, během kterého se mohl klient plně obeznámit s přípravou, budováním a chodem hybridního solárního systému. Tímto chceme i nadále podporovat energetickou soběstačnost na africkém kontinentru a napomáhat dalšímu zdokonalování alternativních zelených zdrojů energie určeného pro extrémní podnebí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »