Solární lampy Lady Sol® North fReE osvítily sportovní park v Praze 4

Solární lampy Lady Sol® North fReE osvítily sportovní park v Praze 4

V Praze, 15. října 2014

 

Solární lampy nově osvětlují sportovní areál Sport park na ulici Jílovská v Praze 4. Výrobu a dodání solárního osvětlení zajistila společnost Lady Sol® na objednávku firmy Eltodo-Citelum, která je největším správcem veřejného osvětlení v České republice.

 

Pro pilotní projekt v hlavním městě Praze společnost Lady Sol® vyrobila na míru, a také s Eltodo Citelum nainstalovala tři solární lampy. Kromě ekologického efektu solární lampy přináší také efekt ekonomický. Díky nim mohou lidé využívat sportoviště po setmění s nulovou spotřebou elektrické energie z rozvodné sítě.

 

„Často jsme od občanů slýchali podněty, že by park rádi využívali i v podzimních měsících, kdy se brzy stmívá. Chtěli jsme jim vyhovět a hledali jsme vhodné řešení, které by zajistilo celkové přisvětlení místa z důvodu zvýšení bezpečnosti, bylo ekologické a zároveň ekonomické,“
uvedl Pavel Caldr, starosta městské části Praha 4.

 

Nově osvětlený park, který nabízí možnosti vyžití pro všechny generace, se nachází mezi ulicemi Jílovská a Údolní. Součástí areálu jsou kromě sportovní plochy s umělým povrchem pro basketbal či fotbal také posilovací stroje.
Instalace solárního osvětlení Lady Sol® North se obešla bez rozsáhlých zemních prací, a tedy i nákladů, které by si zapojení běžného osvětlení vyžádalo. „Pro instalaci solární lampy Lady Sol® North stačí vybudovat jen jednoduchý základ a není třeba provádět výkopové práce a pokládání kabelů, není třeba ani stavební povolení, řešit věcné břemeno a další problémy spojené s pokládkou kabelů,“ řekl jednatel společnosti Lady Sol® Milan Rebec.

Hriště Seniorů Praha 4

 

„Jde o vhodnou alternativu, a to zejména v lokalitách, kde je ze zákona nutné svítit a poslední vývod z rozvodné sítě je daleko, například u autobusové zastávky v polích či chatové oblasti,“
zmínil Vítězslav Chmelík, generální ředitel společnosti Eltodo-Citelum, se kterou společnost Lady Sol® na projektu spolupracovala.

 

Pro osvětlení sportovního areálu v Praze 4 byla použitá solární lampa pouličního osvětlení Lady Sol® North s označením fReE. Tento typ osvětlení zajišťuje, že každá LED hlavice svítí přesně na to místo, kde je třeba. Solární osvětlení Lady Sol® North je konstruované speciálně pro oblasti mírného pásma. Dokáže nastřádat energii ze slunce během letního období. „V krušnějších časech, kdy sluneční paprsky postrádáme, pak díky akumulátorům využívá tyto zásoby,“ vysvětlil Milan Rebec. Při správném dimenzování konstrukce solární lampy se akumulátory přes zimu nemusí dobíjet.
Osvětlení se automaticky rozsvěcí při setmění a zhasíná se při rozednění, je možné nastavit i interval nočního vypnutí. Všechny druhy a typy solárních lamp Lady Sol® používají vysoce kvalitní osvětlovací hlavice technologie Lady Sol® LED s mnohaletou životností.

Hriště Seniorů Praha 4

Translate »