Forum

Fórum

Vašich názorů si vážíme a tak děkujeme za zanechané komentáře.

 _

Energie všude tam, kde ji potřebujete.
Lady Sol®

_

_

21 Responses to Forum

 1. Bradáč Václav napsal:

  Po útoku jestřába na mou drůbež jsem večer využil solární lampu při hledání zaběhlých kusů. Je to užitečný pomocník.
  Zdravím,
  V. Bradáč

 2. Technická podpora Lady Sol® napsal:

  Vážení návštěvníci našich webových stránek,
  od 10. 3. 2013 jsme prověřili kapacitu akumulátorů a další rozhodující parametry naší soární lampy, kterou opět můžete od 18. 4. 2013 sledovat každou noc na webové kaměře zákazníka NWT v Hulíně. Výsledky testů ukázaly, že máme k dispozici velmi odolné a i v příštích letech kvalitně fungující řešení.

  Přejeme Vám všem, po dlouhé a nečekaně nepříznivé zimě, velmi slunečné jaro.

  Technická podpora Lady Sol®

 3. Technická podpora Lady Sol® napsal:

  Vážení návštěvníci našich webových stránek,
  omezili jsme činnost naší solární lampy Lady Sol® 5 2x, kterou vidíte na webové kameře.

  Je v provozu od 1. 11. 2010 a prošla úspěšně pravidelným provozem tři zimní období 2010-11-12-13.

  Za tuto provozní dobu jsme ji dobíjeli externě 4 krát:
  2010-11 2x
  2011-12 1x
  2012-13 1x

  Do konce měsíce Března provedeme revizi naší solární lampy a hlavně zjistíme v jaké kondici jsou po třech zimních obdobích její akumulátory.
  Z těchto důvodů jsme zatím zastavili činnost webkamerové stránky.

  DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ A OD DUBNA OPĚT NA WEBOVÉ KAMEŘE „NASHLEDANOU“ .

  Vaše
  Technická podpora Lady Sol®

 4. Technická podpora Lady Sol® napsal:

  Úspěch společnosti Lady Sol, s.r.o.!

  Solární lampa severního typu Lady Sol® 5 North svítila automaticky každou noc celou zimu 2012-2013 bez externího dobíjení.

  Vážení příznivci malých solárních aplikací,
  zimní období 2012 – 2013 končí a sluneční aktivita vzrůstá.

  Máme to potěšení, že Vám a zejména panu Zemanovi můžeme oznámit,že solární lampa „severního typu“ LADY SOL 5 NORTH na lokalitě Ratiboř na Valašsku poblíž Vsetína v nadmořsrké výšce více než 500m nad mořem svítila automaticky každou noc bez dobíjení celou zimu 2012 – 2013.
  Po čtyřech letech systematického vývoje máme k dispozici řešení, které je odolné,spolehlivé a hlavně bez zimního servisu.
  Kvalitu naší reference mohou potvrdit uživatelé v okolí instalace naší solární lampy.
  Přejeme všem i panu Zemanovi vše dobré v nastávajícím slunečném období a těšíme se na případnou spolupráci.

  Technická podpora Lady Sol®

 5. Obec Líšťany napsal:

  Dobrý den,
  žádám o zpracování cenové nabídky na tři lampy solárního veřejného osvětlení pro Obec Líšťany IČO 00258067, 330 35 Líšťany 77. Měli bychom zájem o 3 kusy lamp LADY SOL 5 NORTH A. Cenovou nabídku potřebujeme pro výběr vhodné dodavatelské firmy a zjištění nákladů na realizaci této stavby.

  Děkuji za ochotu a těším se na další spolupráci.

  Krbcová Jitka
  Obec Líšťany

 6. Technická podpora Lady Sol® napsal:

  Zdravíme pana Zemana a děkujeme mu za jeho tři minuty života.
  Panu Maixnerovi jsme odpověděli tím, že jsme nechali změřit v optické laboratoři Ostravské university naše LED světlo a pro něho i Vás rádi pošleme změřený diagram.
  Pošlete nám na uvedené maily firmy přesnější kontakt.

  Děkujeme a přejeme Vám úspěšný konec léta.

  Technická podpora Lady Sol®

 7. Jaroslav Zeman napsal:

  Proboha, co to tu předvádíte za nesmysly?
  Koukám, že Vámn ležím v žaludku. Spíš byste se ale měli zamyslet nad sebou, svým amatérismem a tím, jak tu obelháváte potenciální uživatele. Pan Maixner Vám to tu rozvedl myslím víc než dostatečně! Já Vám takový čas věnovat nebudu. Jste amatéři, kteří o problematice osvětlení neví zhola nic a dělají díru do světa s něčím, co nefunguje. Pokud yb to fungovalo, dávno by to vyráběli a do našich zemí dodávali největší hráči na trhu se svítidly pro VO. Přestaňte se dovolávat mé pozornosti, která čítá 3min jednou za rok či dva, amatérismu víc nevěnuji.

  Zamyslete se nad tím, co Vám tu píše pan Maixner. Je vidět, že mu nemáte co odpovědět, protože o osvětlování nevíte nic a nachytal Vás na švestkách. Měli byste se stydět za to, že se pokoušíte dělat z lidí hlupáky !

 8. Technická podpora Lady Sol® napsal:

  Vážený pane Zemane,
  před časem jste nám napsal do knihy návštěv své pochybnosti o funkci našeho solárního osvětlení.

  Dovolujeme si Vám oznámit, že v letošní zimě 2011 – 12 jsme u našeho zákazníka v Hulíně externě lampu dobíjeli pouze jednou
  2. – 3. prosince 2011 a do dnešního dne naše solární lampa po celou zimu svítila a bude svítit až do příštího prosince letošního roku.

  Od června letošního roku budeme nabízet solární lampu tzv. severního typu.
  Lady Sol® 5 North
  Tato lampa bude mít stejné světelné vlastnosti jako předchozí model, ale nebude nutné ji vůbec dobíjet externě.
  Po instalaci bude svítit po dobu životnosti akumulátorů.
  Výrobce AKU říká 12 let, my nemáme vyzkoušeno, proto odhadujeme 8 – 12 let.

  Nabízíme Vám pane Zeman návštěvu naší výroby a instalovaných lamp.

  Přejeme Vám a všem slunečné jaro.

  Technická podpora Lady Sol®

 9. Maixner napsal:

  Píšete: Osvětlená plocha podle EN/ČSN13201,E1-D4 ……. 10x60metrů, 600 m2.
  Co to je osvětlení podle E1-D4? Odpovím – nesmysl. To je dle normy „světelná situace“. Nic to neříká o požadavcích na osvětlení. Pro danou situaci se podle řady dalších ukazatelů vybírají třídy osvětlení (ME, CE, S…), které teprve určují kvalitativní a kvantitativní parametry.
  Ta nejméně náročná třída osvětlení S6 předepisuje udržovanou osvětlenost 2 luxy s minimem 0,6 lx. Druhé číslo (minimum) sami uvádíte, že nesplňujete, protože tvrdíte, že „Typická intenzita osvitu“ na ploše 10x60m je 0,5-8 lx. (Prosím pěkně, termín „intenzita osvitu“ je nesmysl, to o čem píšete je osvětlenost, nebo intenzita osvětlení.) Ale ani těm 0,5 lx na oné ploše nelze věřit. Možná 0,5 lx dosáhnete – když budete měřit za jasné noci při úplňku.
  Píšete, že ona „lampa“ (správně píšete lampa, protože svítidlo to není) má světelný tok 740 lm,1300 cd… abyste netápali: světelný tok je to první číslo s lumeny; to druhé je svítivost (to o voze a koze snad znáte).
  Z fyzikálních zákonů plyne, že je vyloučeno dosáhnout na ploše 10×60 metrů svítidlem se světelným tokem 740 lm udržované osvětlenosti 2 luxy.
  Kupecké počty: průměrná osvětlenost = světelný tok / plocha
  Tedy pro LADY SOL 5/PZ/2x to je 740/600 = 1,23 luxu. A to za předpokladu, že oněch 740 lumen vystupuje ze svítidla (také to může být sv. tok vlastních diod), že přesně dopadne jen a jen na onu plochu a nic jinam. Což je obecně vzato také nesmysl (i neobecně).
  Vaše osvětlení NEMŮŽE splnit požadavky ČSN EN 13201-2 (nikoliv vámi uváděné EN/ČSN13201, taková neexistuje). A to není započítán činitel údržby – pro LED i ti největší optimisté (ovšem znalí oboru) nezvolí lepší hodnotu, než 0,75 (já bych volil ještě méně). Pak je průměrná udržovaná osvětlenost = 1,23×0,75 = 0,92 luxu. Naprosto nevyhovující osvětlení.
  Korektní dodavatel svítidel poskytne veřejně fotometrické údaje, tedy fotometrickou plochu svítivosti. Nikde jsem ji u vás nenašel (eulumdata nebo ies). Pokud je nezveřejníte, tak nelze vaše tvrzení doložit a nejste korektní.
  (I kdyby fungovala webová kamera, tak stejně obrázek nic neřekne.)
  Prosím pěkně, spojte se s nějakým skutečným odborníkem. Nemáte o osvětlování ani potuchy. Kdekdo může prodávat rohlíky, ale svítidla jen ten, který tomu rozumí.

 10. Technická podpora Lady Sol® napsal:

  Vážený pane Zemane,
  naše solární lampa typu Lady Sol® 5/2x svítí nepřetržitě od 2. 2. 2011 do dnešního dne 28. 11. 2011 bez dobíjení a podpůrné údržby.
  Vše je možné kontinuálně kontrolovat na „web kamera1“.
  Budeme vděčni za Váš komentář.
  Děkujeme.

  Přejeme jiskřivou zimu.

  Vaše
  Technická podpora Lady Sol®

 11. Technická podpora Lady Sol® napsal:

  Vážený pane Zemane,
  po 52 dnech nočního provozu po 10 – 11 hodín „nočně“ naše lampa Lady Sol® 5/PZ/50 stále u našeho zákazníka svítí.
  Důkaz s datem a hodinou najdete na našem webu na stránce „FOTO-Reference“ a chcete-li pošleme Vám přihlašovací heslo na „web kamera 1“ a můžete sledovat její provoz „live“ kdykoli v noci i ve dne.

  Hezké Vánoce.
  Technická podpora Lady Sol®

 12. Technická podpora Lady Sol® napsal:

  Zprovoznili jsme možnost nepřetržitého sledování (monitoringu) provozu naší solární lampy na web kameře.
  Těšíme se na Vaše reakce, zejména na postoj pana Zemana jako odborníka na veřejné osvětlení.

  Přejeme příjemné pozorování z tepla Vašeho domova!

 13. RNDr. Jan Hollan, Ph.D. napsal:

  Lampu jsem jeden večer pověsil na fasádu pasivního domu (Centra) v Hostětíně a seřídil, aby svítila podél ní na jednu stranu do dáli a na druhou ne. Funguje opravdu pěkně. S ledkami teple bílými je to útulné a slušně směrované osvětlení. Clonění je nad poměry dobré, spotřeba rozumně nevelká. Výrobek se mi velmi zamlouvá a doporučuji jej užívat všude, kde se osvětlují jen úzké dlouhé pruhy a jinam světlo jít nemá. Těším se na jeho další vývoj a držím palce.

 14. Jaroslav Zeman napsal:

  Vážený pane Krátký, dle charakteru Vaší odpovědi jste v oblasti venkovního a veřejného osvětlení laik bez znalostí o existujících venkovních LED svítidlech renomovaných výrobců. Není mým cílem se Vás jakkoli dotknout, pouze konstatuji. Rád bych viděl, jak úžasně, výkonně, dostatečně a po celou noc svítí tato převratná svítidla v posledních 14 dnech, kdy je den krátký, teplota pod bodem mrazu a převážně sněží…. Doloží nám snad někdo zimní fotografie s časem a datem pořízení?

 15. Radim Krátký napsal:

  Dobrý den musím reagovat na zprávu o údajné bludičce která nemůže dostatečně osvětlit daný prostor. Viděl jsem v reálu jak lampa LADY SOL svítí a mohu potvrdit že bludička to rozhodně není. Skutečně dostatečně osvětlený prostor byl na délku řádově až 80 m a šíře od 6 do 10m. Vzhledem k konstrukci je to výrobek který osvítí potřebný úsek a nesvítí tam kde není potřeba jako klasické veřejné osvětlení které svítí do kruhu. Osobně si myslím že firma jde správným směrem.

 16. Bedřich Quadrát napsal:

  To co tady firma prezentuje je tak bohapustý technický nesmysl, že by za takovéto lži měl existovat paragraf.
  Nenechte se napálit. Kdyby taková zázračná technologie opravdu existovala všichni renomovaní výrobci by ji už disponovali. 480 lm opravdu nestačí na regulérní osvětlení.

  • Technická podpora Lady Sol® napsal:

   Vážený pane Quadrát,
   děkujeme za Vaši reakci na naše stránky, které obsahují dnes poněkud starší informace.

   1.Máte pravdu v tom, že na současných typech veřejného osvětlení s jeho optikou a situací, kdy lampy svítí všemi směry, by námi používaný světelný tok 480 lumenů (lm) , mnoho nedokázal.

   Proto jsme připravili konstrukčně jiná vhodnější pro dostatečné svícení lepší řešení.
   Světlo „dávkujeme“ optikou s poměrně velmi úzkým vyzařovacím diagramem co nejvíc na chodníky a v současnosti používáme vedle původní i technologii LED se svítivostí 1200 – 1600 cd.

   S takto zkonstruovaným osvětlením cílíme na aplikace definované v ČSN ,CEN/TR 13201 ve vyjmenovaných skupinách světelných situací pro osvětlení komunikací ve vilových zástavbách a parcích ve skupinách E1-D4 .

   2.Světelné vlastnosti prototypů lampy LADYSOL 1,2,3 jsme nechali v listopadu 2009 proměřit akreditovanou laboratoří. Ta potvrdila správnost naší cesty a na základě výsledků měření, jsme dál vylepšili jak optiku, tak ostatní parametry lamp řady „LADY SOL“.

   3.Všechno, proto i naše stránky podléhají vývoji a budeme je postupně aktualizovat.

   4.Připusťme dále společně ,že „velcí výrobci“ o kterých hovoříte, musí především plnit očekávání akcionářů a dokud „čísla“ = zisky rostou, není tlak na nová řešení.

   Ta doba skončila a nyní nastává doba inovací. Ve světě je výrobců veřejného solárního osvětlení desítky jak dokazují informace na internetu a v odborných časopisech např.“Photon“ a Photovoltaik“.
   Doporučujeme Vám je na internetu vyhledat.

   5.Problém pro nás v našich zeměpisných šířkách je v tom, že všichni dodávají osvětlení vhodná do oblastí s vyšší intenzitou a dobou slunečního svitu a navíc bez sněhu a námrazy v zimních měsících a to je velmi snadné. Popř. se tím nezabývají jak vyplývá z konstrukce a dimenzování jimi nabízených lamp.

   Naše cesta je jiná. Realizujeme systém osvětlení do našich zeměpisných podmínek,řekněme např. severně od Alp až po jižní Švédsko a v podobných zeměpisných šířkách a povětrnosti.

   6.LED prvky do našeho osvětlení nevyvíjíme ,ale kupujeme od těch „velkých“ na volně přístupném trhu,kterých se dovoláváte.

   7.Letošní zima nás navíc poučila v dimenzování našich lamp tak,aby byly schopné bez slunce svítit po delší dobu než dosavadních max. 10 nocí po 10 hod.
   Zvýšili jsme kapacitu a výkon na 30 a více nocí.

   Přejeme Vám i Vámi zastupované firmě mnoho úspěchů v podnikání s dodávanou osvětlovací technikou.
   Místo na slunci je naštěstí i pro „malé“….

   S pozdravem
   Technická podpora Lady Sol®.

 17. Jaroslav Zeman napsal:

  Případný váhající potencionální zájemce o tento technický nesmysl si jistě vybaví pohled na nespočet „podobně úspěšných řešení“ rychlostních radarů umístěných na příjezdu mnoha malých obcí, které se nechaly obalamutit a uvěřily „levnému řešení se solárním panelem“. Drtivá většina těchto radarů Vám rychlost vozidla nezměří a neukáže. Proč? Protože nemá dostatek energie. V případě Vašeho „geniálního“ osvětlení už ani nemluvě o skutečných světelně technických parametrech. Vaše řešení bych kvalitou, technickou úrovní a úžasným designem zařadil do kategorie výrobků LED svítidel jedné firmy z Valašského Meziříčí, které sice mají nízkou spotřebu, ale svítí na úrovni „bludičky“ a za finance utracené za jejich nákup mají téměř nulový užitek a tragicky krátkou životnost.

  • Technická podpora Lady Sol® napsal:

   Vážený pane Zemane,
   děkujeme Vám za věcnou reakci, která nás přinutila k zamyšlení, jak dokumentovat správně funkčnost našich solárních lamp pro odbornou i laickou veřejnost.

   To není úkol jednoduchý, protože dnes technické prostředky umožňují téměř vše nasimulovat a kdokoli může naši snahu o věrohodnou dokumentaci funkce našich solárních lamp i přes sebevětší snahu zpochybnit.
   Pokusíme se s naším zákazníkem, kterému nyní svítí naše solární lampa na soukromém parkovišti dohodnout, aby nainstaloval na nepřetržité pozorování funkčnosti lampy v nočních hodinách „web kameru“.

   Bylo by to prosím z Vašeho pohledu odborníka dostatečně věrohodné presentování funkce nebo máte jiný návrh?

   Děkujeme za odpověď.
   Technická podpora Lady Sol®.

   • Technická podpora Lady Sol® napsal:

    Vážený pane Zemane,
    čekáme na Vaše vyjádření odborníka k našemu předchozímu návrhu. Byl by pro Vás dostatečně průkazný monitoring web kamerou?

    Děkujeme za odpověď.
    Technická podpora Lady Sol®.

 18. Gustav Klimt napsal:

  Esteticky výrazné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »